Hakkımızda

Merhum Mahir Öztuna’nın 1967 yılında Ankara Posta Caddesi’nde İkmal Ticaret adı altında cıvata satışı yapmaya başlamasıyla bugün sektöründe bir marka haline gelen İkmal Teknik’in temelleri atıldı. 1981 yılında OSTİM’de 2. mağazasını açarak müşterilerine daha geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet etmeye başlayan İkmal Teknik, 1988 yılında OSTİM OSB, 1999 yılında Sincan OSB şubelerini açarak zincirin halkalarını oluşturmaya başladı. Türkiye’nin ilk endüstriyel yapı marketi olan İkmal Teknik, bugün 6000 m2 kapalı alanda hizmet vermektedir. Tamamen yerli sermaye ile çalışan firmamız, müşterilerinin ihtiyacı olan ürünleri temin etmek için sektörün önde gelen firmaları ile çalışmaktadır. İkmal Teknik, tasarım aşamasından son ürüne, yerli üretimin ve üreticinin ihtiyacı olan ürünleri temin etmenin yanı sıra el aletleri, bahçe düzenleme ekipmanları, ev ve ofis kırtasiyeleri, ev dekorasyonu, banyo, mutfak, mobilya aksesuarları, boya ve boya malzemeleri gibi “her evin ihtiyacı” ürün gruplarına da modern mağaza anlayışıyla yer vermektedir.

İlkemiz

İkmal Teknik markası olarak hızla gelişen Dünya teknolojilerini takip edip, yerli ve milli üreticileri, gelişen ve değişen ürünlerle Dünya ile eş zamanlı olarak buluşturuyoruz. Vatana hizmet ve dürüstlük ilkelerini benimseyip 1967’den bu yana çıktığımız yolda üreticimiz ile el ele ülkemize katkı sağlıyoruz. Çabamız tedarik ağımızı genişleterek, ülkenin her köşesinde üreticimize olan desteğimizi arttırabilmektir. Adımızın hakkını vererek üreticimizin ihtiyacı olan ürünleri “İkmal” etmek için müşterilerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Kurucumuz

Kurucumuz merhum Mahir Öztuna 1933 yılında Konya, Taşkent’te doğdu. Henüz 15 yaşında, 1948 yılında şartlar onu Ankara’ya taşıdı. Kıl pantolonu ve çarığı ile seyyar ayna, tarak, jilet ve bıçak sattı. 1952 yılında seyyar fotoğrafçılıkla başlayan serüveni 1954’de Foto Tuna ile devam etti. 1967 yılına gelindiğinde ise, Mahir Öztuna bugünün İkmal Teknik markasının temellerini atarak Ulus, Posta Caddesi’nde 25 m2 büyüklüğünde bir dükkan içerisinde cıvata satışına başladı. 1981 yılında OSTİM’de ikinci mağazasını açarak müşterilerine daha geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet vermeye başladı ve 1984 yılında İkmal Teknik San. Tic. A.Ş unvanını aldı. İkmal Teknik kurulduğu günden bugüne kurucumuz ve ebedi başkanımız Mahir Öztuna’nın ilkelerine değiştirmeden bağlı kalıp, bunun yanında vizyonuyla Dünyadaki değişime ayak uydurdu. Türkiye’nin ilk endüstriyel yapı marketi olma özelliği taşıyan İkmal Teknik günümüzde 6000 m2 alanda; 50’ye yakın takım arkadaşı, 150.000’e ulaşan ürün yelpazesiyle müşterilerinin beklentilerini karşılamak için çalışıyor.

Geçmişten Günümüze İkmal